Kategorie

Wyprzedaż, wietrzenie magazynów

Superfood – spirulina, chlorella i sproszkowane owoce

Spirulina, chlorella, młody jęczmień i wiele innych produktów uważanych jest za superfood.

To żywność nieprzetworzona i zawierająca najistotniejsze dla zdrowia składniki odżywcze. Polecamy je każdemu.

Żywność w stylu superfood jest modna. Zewsząd słyszy się o spirulinie, chlorelli czy młodym jęczmieniu.  Wszystkie mają przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym, miażdżycy, chorobom nowotworowym. Są odżywczymi „dopalaczami”, które mają wpływać na kondycję całego organizmu.

Spirulina – bomba witaminowa dla każdego

Spirulina to alga z rodziny sinic, która ma w składzie aż 70% białka oraz witaminy i mikroelementy. Zawiera również kwasy tłuszczone omega 3, witaminę B, cynk, żelazo, mangan, miedź, wapń, fosfor, potas, selen, chrom, kwas foliowy i beta-karoten.

Z powodzeniem uzupełnia wszelkie niedostatki biologiczne w dotąd spożywanym pożywieniu. Zwiększa zdolność do pozbywania się metali ciężkich z organizmu, które wiąże i usuwa, nie dopuszczając do ich kumulacji w wątrobie czy nerkach. Zapobiega występowaniu chorób nowotworowych głównie przez wzmacnianie organizmu, poprawia pracę mózgu oraz zapobiega anemii. Jak wykazały badania, spirulina również łagodzi objawy alergii i kataru siennego, co jest szczególnie ważne dla alergików.

Chlorella – najlepsza do odtrucia organizmu

Chlorella to również rodzaj algi z mnóstwem składników odżywczych. Jej główną zaletą jest umiejętność wiązania kadmu, ołowiu, rtęci i arsenu, czyli szczególnie trudnych metali ciężkich, wyjątkowo mocno obciążających wątrobę i niszczących pozostałe układy organizmu. Ponadto to wyjątkowe źródło białka, które szczególnie mocno zaspokaja zapotrzebowanie białkowe organizmu osób niespożywających mięsa.

Chlorella pomaga w leczeniu cukrzycy, anemii, candidi oraz chorób autoimmunologicznych. Stymuluje odbudowę i rozwój układu nerwowego, a także ma ogromne znaczenie przy chorobach typu Alzheimer’a, Parkinsona, schizofrenia, depresja. Środek dodaje energii, obniża ciśnienie krwi, wspomaga leczenie insulinoodporności.

Jęczmień, maca, suszone buraki

Maca

Z popularnych superfood najbardziej interesująca jest maca. To proszek z rośliny, z rodziny kapustowatych. Maca jest bogata w aminokwasy, kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały i składniki odżywcze. Zawiera wysokiej jakości węglowodany, białko oraz błonnik.

Pomaga budować mięśnie, zwiększa wytrzymałość, wpływa na wzrost libido i poprawia płodność. Zapobiega wielu chorobom kostnym, tarczycy, depresji i zaburzeniom hormonalnym, szczególnie u kobiet w wieku pokwitania.

Jęczmień

Młody jęczmień jest zaś bogaty w witaminy z grupy B, żelazo, wapń, magnez, cynk. Zawiera wit C, beta-karoten i  chlorofil, który m.in. odkwasza organizm oraz wspomaga wzrok. Ma też aminokwasy egzogenne oraz błonnik pokarmowy.

Wykazuje działanie przeciwutleniające, przeciwnowotworowe, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Polecany jest cukrzykom, „sercowcom”, osobom cierpiącym na otyłość, zapalenie skóry, a nawet bezsenność.

Burak

Superfood mamy niemal na wyciągniecie ręki. Świadczy o tym chociażby burak czerwony, który był doceniony już przez Rzymian. Roślina ta zawiera wiele cennych składników mineralnych: wapnia, potasu, żelaza, magnezu, miedzi, cynku, molibdenu czy kobaltu.

Jedzenie buraków przeciwdziała anemii, a zawarte w burakach barwniki należą do bardzo silnych przeciwutleniaczy i czterokrotnie zwiększają przyswajanie tlenu przez komórki. Buraki poprawiają działanie organizmu i rozwój mięśni. Leczą nadciśnienie, nadkwasoty, dolegliwości jelit, wątroby, nerek i układu trawienia.

Wiosenne odchudzanie z superfood

Wszystkie składniki żywności uważanej za superfood wspomagają utratę wagi dzięki dostarczaniu niskokalorycznych, ale pełnowartościowych składników pokarmowych. Zmniejszają więc uczucie głody i ograniczają jego napady, oczyszczają organizm z toksyn i złogów oraz regulują proces trawienia. Nie są to jednak środki dietetyczne i odchudzające. Zdecydowanie jednak powinny być włączone w menu osoby dbającej o swoje zdrowie, a przy tym również o wygląd sylwetki.

Wybierz dobre superfood

Precyzyjnie przygotowaliśmy wybór produktów do działu superfood. Znajdziesz tam tylko najlepiej działające środki. Zachęcamy więc do zapoznania się z asortymentem działu i zrobienia zdrowych zakupów!

Na uwagę, oprócz wyżej opisanych, zasługują również:

Komentarze

Zostaw swój komentarz