DŻWIĘK ALFA - METODA SILVY

Nowy produkt

35,00 zł brutto


Dźwięk Alfa jest to częstotliwość 360 Hz przerwana 10 razy na sekundę – aby była słyszalna.

Dźwięk ten ma szereg bardzo ciekawych zastosowań:

  •  Można przy nim medytować, czyli pomaga w osiągnięciu tzw. dominującej częstotliwości alfa, stanu odprężenia i głębokiej relaksacji...
Przebudzenie Cheopsa - Andrzej Wójcikiewicz
Historia opisana w tej książce jest prawdziwa i dotyczy autentycznych zdarzeń i osób. Od maja 2001 roku...
0 Ocena (s)
Samouzdrawianie metodą Silvy - Jose Silva,...
Samouzdrawianie jest krokiem milowym ku zdrowemu i rozwiniętemu duchowo społeczeństwu. Zastosowanie Metody...
0 Ocena (s)
OSIĄGANIE CELÓW - Andrzej Wójcikiewicz
OSIĄGANIE CELÓW - Andrzej Wójcikiewicz Muzyka: Jacek Gałuszka  2 CD 
0 Ocena (s)
Recepta na zdrowie - Bożena Lewicka
Płyty Bożeny Lewickiej dla dzieci i młodzieży zawierają wspaniałe techniki relaksacyjne i wizualizacyjne...
0 Ocena (s)
Metoda Silvy w Polsce - A. Bednarski, J. C...
K siążka ta była pisana przez 20 lat, bo tyle liczy sobie historia Metody  Silvy w Polsce. Tak naprawdę...
0 Ocena (s)
Odchudzanie metodami niekonwencjonalnymi -...
Książka prezentuje nietypowe metody odchudzające i wspomagające odchudzanie, różne odmiany masażu, ćwiczeń...
0 Ocena (s)

Dźwięk Alfa jest to częstotliwość 360 Hz przerwana 10 razy na sekundę – aby była słyszalna.

Dźwięk ten ma szereg bardzo ciekawych zastosowań:

  •  Można przy nim medytować, czyli pomaga w osiągnięciu tzw. dominującej częstotliwości alfa, stanu odprężenia i głębokiej relaksacji.
  • W czasie słuchania dźwięku alfa z zamkniętymi lub z otwartymi oczymaznikają napięcia emocjonalne. Szybciej następujeodreagowanie stresów.
  • Może stanowić znakomitąpomoc w nauce. Pomaga w koncentracji i przyswajaniu wiedzy, w lepszym zapamiętywaniu przerobionego materiału.Nauka staje się efektywniejsza o ok. 30-40% zajmując znacznie mniej czasu. W takich przypadkach wystarczy, aby dźwięk docierał delikatnie z „tła” na granicy poziomu słyszalności, w postaci delikatnego pulsowania, niezbyt absorbującego uwagę.
  • Jednym z najciekawszych zastosowań “dźwięku alfa”, jest użycie dyktafonu (lub innego odtwarzacza) i kasety lub płyty CD z nagranym dźwiękiemdo kontroli bólu, przyspieszenia gojenia ran oraz w szybszym powrocie do zdrowia.

 

Dla potwierdzenia skuteczności zastosowania dźwięku alfa w celach zdrowotnych warto zacytować opinię psychologa klinicznego, Pani Małgorzaty Chodak, która pracując w Klinice Ortopedii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wykorzystywała ten dźwięk w praktyce z wieloma pacjentami. Swoje doświadczenia opisała w szeregu opublikowanych artykułach (zarówno popularnych, jak i naukowych) na temat jego działania. Oto, co pisze Pani Małgorzata w artykule “Dźwięk alfa a mruczenie kota” zamieszczonym w numerze 1  miesięcznika „Alfa” z 1996 roku:

„Opublikowano wiele prac na temat leczniczego wpływu pola elektromagnetycznego o zmniejszonej częstotliwości wibracji. Oddziaływanie medyczne wibracji dźwięku, czy muzyki przetworzonej na wibrację, koncentruje się wokół zmiany stanu emocjonalnego człowieka (w kierunku zmniejszenia strachu, lęku, depresji i napięcia), efektu przeciwbólowego i znieczulającego, modulacji układu odpornościowego oraz szybszego zdrowienia.

Wibracje dźwiękiem mogą więc dawać w efekcie neurofizjologiczną stymulację ciała, przyspieszenia gojenia ran pooperacyjnych, powodować szybszy, lepszy zrost kostny oraz skuteczniejszą rehabilitację.

Dźwięk alfa, czyli nagranie dziesięciu cykli na sekundę, przy niesłyszalnej częstotliwości 360 Hz, może dawać efekt elektromagnetycznego masażu, powodując pobudzenie obszarów mózgu, a na zasadzie rezonansu – również ciała. Według teorii pola morfogenetycznego Ruperta Sheldrake’a na poziomie podatomowym zachodzi stymulacja dążąca do układu modelu zdrowia, co może ułatwić proces normalnego zdrowienia.”

W dalszym ciągu artykułu Małgorzata Chodak stwierdza:

„W warunkach klinicznych stosowałam dźwięk alfa w przypadkach nie gojących się ran pooperacyjnych po 24 dniach po zabiegu sekcji guza nowotworowego. W czasie kilkuminutowej emisji dźwięku w warunkach poszerzonego stanu świadomości i pracy z wyobraźnią nad gojeniem ran, obserwowałam wibracje operowanej kończyny. Po paru dniach (przy takim samym leczeniu), obserwowałam proces ziarninowania rany, poprawę stanu miejscowego i psychicznego chorej, zmniejszenie dolegliwości bólowych, wskutek czego odstąpiono od planowanej amputacji (…). Dźwięk alfa stosowałam również w przypadkach chorych po operacjach neurochirurgicznych, resekcjach guzów nowotworowych mózgu. Zwykle magnetofon był ustawiony przy kończynach objętych niedowładem. Chociaż chorzy nie wykonywali początkowo żadnych ruchów, odczuwali podczas emisji tego dźwięku wibracje wewnątrz kończyn, lekkość, zmniejszenie napięcia i dolegliwości bólowych.”

Małgorzata Chodak.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz recenzję

DŻWIĘK ALFA - METODA SILVY

DŻWIĘK ALFA - METODA SILVY

Dźwięk Alfa jest to częstotliwość 360 Hz przerwana 10 razy na sekundę – aby była słyszalna.

Dźwięk ten ma szereg bardzo ciekawych zastosowań:

  •  Można przy nim medytować, czyli pomaga w osiągnięciu tzw. dominującej częstotliwości alfa, stanu odprężenia i głębokiej relaksacji...
Path: > > > > DŻWIĘK ALFA - METODA SILVY

Aktualności Galerii Kasztanowej