• Nowy
  Westland Seramis Podłoże do kaktusów i sukulentów 4 L

Westland Seramis Podłoże do kaktusów i sukulentów 4 L

12,40 zł
Brutto

Najniższa cena produktu 15,25 zł z dnia 15.07.2024

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Specjalistyczna mieszanka do kaktusów: -z dodatkiem żwiru i piasku dla optymalnego drenażu, -zawiera granule SERAMIS – kontrola wilgotności, -zapewnia silne, zdrowe rośliny.
Ilość

Do darmowej dostawy brakuje 240,00 zł ! Więcej kupujesz - tańszą dostawę zyskujesz !!!

Podłoże do kaktusów i sukulentów Westland 4L zawiera odpowiednio dobrany startowy zestaw składników odżywczych z dodatkiem żwiru i piasku dla zapewnienia doskonałego drenażu.

Mieszanka zapewnia swobodny drenaż i wspomaga zdrowy rozwój korzeni, co jest niezbędne przy uprawie wszystkich kaktusów i sukulentów. Podłoże zawiera granule SERAMIS, które długo utrzymują w glebie wilgoć i składniki odżywcze.

Specjalistyczna mieszanka:

 • z dodatkiem żwiru i piasku dla optymalnego drenażu,
 • zawiera granule SERAMIS – kontrola wilgotności,
 • zapewnia silne, zdrowe rośliny.

JAK DZIAŁA SERAMIS

SERAMIS to granule palonej, naturalnej gliny o mocno porowatej strukturze. Podczas podlewania granule wchłaniają wodę i składniki odżywcze w niej zawarte. Uwalniają wodę, kiedy podłoże zaczyna wysychać. Dzięki temu wytwarzają doskonały klimat dla rozwoju korzeni.


Stosowanie

SADZENIE I PRZESADZANIE

 • Sadzonki – napełnij doniczkę lub tackę siewną podłożem i wyrównaj. Włóż sadzonki do wykonanych otworów. Delikatnie ubij ziemię i uzupełnij dodatkowym podłożem, gdy będzie to konieczne, oraz podlej.
 • Szczepki – ukorzenione szczepki wysadź do osobnych doniczek lub pojemników, dbając o delikatne korzenie. W przypadku większych szczepek napełnij doniczkę do połowy, umieść roślinę w odpowiednim położeniu i wypełnij przestrzeń wokół korzeni podłożem. Delikatnie ubij podłoże i dobrze podlej.
 • Zaleca się, aby przesadzać rośliny w ich okresie wegetacyjnym. Podlej roślinę i pozwól, aby woda odciekła, a następnie ostrożnie wyjmij ja z doniczki za pomocą owiniętego papieru, który ochroni twoje dłonie przed kolcami.
 • Przesadzanie – ułóż warstwę gotowego podłoża w nowej doniczce i umieść na niej roślinę. Wypełnij resztę doniczki podłożem i lekko ją ubij. Nie podlewaj przez parę dni, aby zapobiec gniciu uszkodzonych korzeni.

PODLEWANIE

Unikaj nadmiernego podlewania. Podlewaj rzadziej jesienią i nie podlewaj w zimie, chyba ze zaobserwujesz usychanie rośliny. Od późnej wiosny podlewaj regularnie zgodnie z warunkami pogodowymi i odmianą rośliny.

NAWOŻENIE

Gotowe podłoże do kaktusów i sukulentów Westland zapewnia roślinom wszystkie składniki odżywcze, których będą potrzebować przez pierwsze 4-6 tygodni. W okresie wegetacyjnym dokarmiaj rośliny co dwa-trzy tygodnie specjalistycznym nawozem Westland do kaktusów i sukulentów.

Sposób użycia

UŻYTECZNE WSKAZÓWKI

 • Kaktusy i sukulenty umieszczaj w oświetlonym, przewiewnym pomieszczeniu w temperaturze powyżej 5°C. Wystaw rośliny od południowej strony w celu zapewnienia im maksymalnej ilości światła słonecznego.
 • Produkt nie nadaje się dla roślin wrzosowatych i innych kwaśnolubnych.

PRZECHOWYWANIE I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

 • Przechowywać w suchym, mrozoodpornym miejscu, z dala od środków chwastobójczych i innych ogrodniczych substancji chemicznych.
 • Po częściowym zużyciu szczelnie zamknąć opakowanie. Stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, unikać wdychania pyłu.
 • W trakcie prac ogrodniczych należy używać rękawic ochronnych. Po zakończeniu prac umyć ręce.

 

Westland
6918
72 szt.

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Korzystamy z plików cookies lub podobnych technologii w celu zapewnienia Ci najlepszych doświadczeń z korzystania z naszej strony internetowej. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem oraz Polityką Prywatności.