ŚWIECE INDIAN HOPI

Świece Indian HOPI - para

9,75 zł brutto

Podziel się:

Opis produktu

Para świec Indian HOPI produkcji Adama Wiśniowieckiego.

WSKAZANIA :

 

 • głuchota
 • delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny
 • podrażnienia uszu lub zatok
 • katar (nieżyt nosa)
 • szumy w uszach i "dzwonienie"
 • efekt uśmierzający w przypadkach drażliwości lub stresów
 • regulacja ciśnienia w przypadkach bólów głowy, migrenach
 • zakłócenia krążenia w uchu
 • lokalna aktywacja limfy i procesów limfatycznych

Budowa świecy

Ziołowa świeca Indian Hopi ma kształt rurki. Długość i średnica świecy dostosowana jest do wielkości otworu ucha oraz potrzebnego czasu spalania. Świece wykonywane są według tradycyjnych indiańskich receptur - części składników nie znajdziemy ani w Polsce, ani w Europie, sprowadzane są one z Ameryki.
Świece ziołowe wykonuje się ręcznie z włókna lnianego lub bawełnianego, wyselekcjonowanego ekstraktu miodowego, wosku pszczelego. Najważniejsze składniki lecznicze to olejki i sproszkowane zioła, o składzie i ilości dobranej według indiańskiej tradycji. Bardzo istotne jest zachowanie wysokiego reżimu produkcji i proporcji składników, dlatego też z przerażeniem obserwuję działalność niektórych ludzi mianujących się bioterapeutami, którzy wykonują z wymyślonych przez siebie składników podrabiane świece, podszywając się nawet pod nazwę a także wymyślając nazwy nowe.
Zapominają oni także, że będąc przezornym zrobiłem zastrzeżenie patentowe, które obejmuje sposób produkcji oraz skład świec, a przede wszystkim wykonanie świecy na bazie wosku pszczelego.
Co prawda wytoczenie procesu o kradzież patentu jest procesem długotrwałym, ale i skutecznym.
Odnośnie powyższego, tajemnica produkcji a przede wszystkim składu i ilości olejków oraz ziół są pilnie strzeżoną tajemnicą, którą można wyjawić tylko mądrym ludziom, przyjaciołom w szczególnych okolicznościach.
W takich okolicznościach, sam otrzymałem wtajemniczenie, wszelkie potrzebne informacje oraz zobowiązałem się nie wyjawiać ich pod żadnym pozorem, chyba że będzie odpowiedni czas i osoba do przekazania całej wiedzy.

Wykonywanie zabiegów świecowania uszu metodami INDIAN HOPI.
CO POTRZEBNE JEST DO WYKONANIA ZABIEGU ?
- dwie świece ziołowe Indian Hopi ®
- dwa kawałki ręcznika papierowego z wyciętymi otworami na uszy
- patyczki z wacikami do oczyszczania uszu
- zapałki lub paląca się zwykła świeca
- szklanka z wodą
- krem (możliwie gęsty), sam używam NIVEA, gdyż jest naturalny dla ciała ludzkiego i nie powoduje uczuleń
- mała poduszka pod głowę
- nożyczki
- waciki do zatkania uszu po zabiegu

WYKONYWANIE ZABIEGU
Oryginalne świecowanie uszu metodą Indian Hopi stosowane jest w wielu krajach świata. Wykonanie zabiegu jest proste i może być wykonane przez każdego dorosłego. Można zabieg wykonywać na podstawie niniejszego opisu, ale wskazane jest być na szkoleniu lub co najmniej widzieć jak wykonuje go profesjonalista - mistrz. Ważną sprawą jest wytworzenie odpowiedniego nastroju (łagodna muzyka, zapalona świeca), opowiadanie o zabiegu, jego łagodnym a zarazem skutecznym działaniu.
Zdejmujemy klipsy, kolczyki i kładziemy osobę poddawaną zabiegowi na boku, pod głowę podkładamy małą poduszkę przykrytą czystym ręcznikiem. Na małżowinę uszną nakładamy trochę kremu i delikatnie masujemy tak samo ucho jak i jego okolice przez około 2-3 minuty (małżowina uszna powinna się zaczerwienić).
Następnie przykrywamy głowę pokrowcem wykonanym z papierowego ręcznika lub serwetki zabezpieczającego głowę przed zabrudzeniem popiołem. Małżowinę uszną wyjmujemy przez wykonany w pokrowcu otwór.
Smarujemy kremem (używając do tego celu pałeczek z wacikami) wlot kanału usznego, ma to zapewnić uszczelnienie styku pomiędzy uchem a świeczką. Tak samo nakładamy krem na całym obrębie świeczki od strony gdzie znajduje się w niej blaszka. Drugi koniec zapalamy. Zamykamy wlot kanału usznego tak aby krem nałożony na ucho i ten nałożony na świeczce uszczelnił połączenie. Jest bardzo ważne aby z ucha nie wydostawał się dym, gdyż świeca nie spełni swego zadania. Należy pamiętać, że świecy nie można wkładać do ucha, należy go tylko zamknąć. Palącą się świecę trzymamy pionowo aż do spalenia się jej do poziomu napisu czyli do poziomu blaszki. Palącą się jeszcze świecę wyjmujemy i gasimy w szklance z wodą, a ucho oczyszczamy delikatnie wacikiem na patyczku. Pozwalamy na krótki relaks i przechodzimy do zabiegu na drugim uchu.
Podczas spalania się świecy pacjent słyszy lekkie trzaski i zmianę ciśnienia w uchu. Czasami, a zdarza się to w przypadkach chorób skórnych uszu, odczuwa się słabsze lub mocniejsze pieczenie, zabieg należy wtedy przerwać i powtórzyć po 2 dniach, powinno być już dużo lepiej, potem pieczenie ustąpi zupełnie.
Po wykonaniu zabiegu na obu uszach pacjent powinien poleżeć kilka minut i dopiero potem wstać, pamiętając o tym, że należy najpierw obrócić się, potem zsunąć nogi i dopiero wstawać, a nie z pozycji leżącej na wznak, chodzi tu o zabezpieczenie kręgosłupa. W obecności pacjenta należy wyjąć ze szklanki i rozwinąć zgaszone niedopałki świec, powinien znajdować się tam: specjalny proszek koloru żółtego, który może być zanieczyszczony przez nieczystości odparowane z ucha. Przy takich oględzinach można przekonać się wstępnie o stanie zdrowotnym ucha. Przy zabiegu wykonywanym na uchu zdrowym kolor leczniczego pyłu powstałego w procesie spalania powinien być złoto-żółty, czasami nabiera koloru ziemistego, brązowego aż do zielonego i zależy od stopnia zanieczyszczenia ucha , stanów zapalnych lub chorób skórnych. W pyle tym można wyczuć grudki, kryształki, czasami dość pokaźne, a także brązową wodę. To działanie temperatury, oparów ziół i olejków które rozpuszczają złogi i zanieczyszczenia, wyciągają je na zewnątrz zatrzymując w świecy.
Po zabiegu pacjent musi zabezpieczyć wacikami uszy, a przez 24 godziny nie powinien brać prysznicu czy myć głowy.

SKUTKI ZABIEGU - JAK DZIAŁA ŚWIECOWANIE

Podczas spalania się świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono na skutek tzw. efektu komina i prowadzi do do­strzegalnej regulacji ciśnienia zatok i błony bębenkowej. Ponad 90% pacjentów opisuje obniżenie ciśnienia i "lekkość" - odczucie w okolicach uszu i głowie jako początkowy efekt zabiegu.
Ciśnienie krążące (tzw. prąd ciśnienia) dostarcza stężoną parę olejków, wzbogaconą ziołowymi substancjami do wnętrza ucha. W wyniku tego następuje efekt uzdrowienia podrażnionych stref.
Co więcej, działanie prądu podciśnienia, wyciąga osady i zanieczyszczenia z ucha. Podczas procesu spalania, nagrzewająca się blaszka przenosi łagodny, uspokajający prąd ciepła i olejków ziołowych do wnętrza ucha. Lokalnie dostarczane ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obrony danego miejsca oraz zwiększa częstość krążenia limfatycznego. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii, działa na zakończenia nerwów oddziałując na mało dostępne części układu słuchu .
Cały ten proces jest przyjemny i skuteczny.

WSKAZANIA :
- głuchota
- delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny
- podrażnienia uszu lub zatok
- katar (nieżyt nosa)
- szumy w uszach i "dzwonienie"
- efekt uśmierzający w przypadkach drażliwości lub stresów
- regulacja ciśnienia w przypadkach bólów głowy, migrenach
- zakłócenia krążenia w uchu
- lokalna aktywacja limfy i procesów limfatycznych

Kiedy nie należy wykonywać zabiegów:
- otwarty wyciek ropy z ucha
- uczulenia na produkty pszczele
- perforacja błony bębenkowej

Zasady i częstotliwość wykonywania zabiegów:

Podstawową zasadą jest wykonanie zabiegu na obu uszach, gdyż jak już pisałem zabieg wyrównuje ciśnienie i chociaż może być chore tylko jedno ucho, to wykonujemy zabieg na obydwu. Można jedynie, w przypadku ostrych stanów zapalnych wykonywać zabieg uzdrawiający na chore ucho, potem na zdrowe i powtórzyć na chorym.
Naturalnie zabiegi powtarza się co 2 dni stosując zasadę trzech zabiegów w tygodniu: zabieg, dwa dni przerwy, zabieg, znowu dwa dni przerwy i trzeci zabieg.
Robi się tak dlatego że zabieg uzdrawiania za pomocą świec Indian Hopi jest zabiegiem delikatnym, ale o wydłużonym działaniu nie ma więc potrzeby wykonywać go codziennie (chyba że w ostrych przypadkach). Dajemy czas aby pozostałe w uchu substancje wykonały swoją pracę. Czas ich działania jest co najmniej dwudniowy i dopiero po tym czasie wskazane jest wykonywanie kolejnego zabiegu.
Dlaczego minimalna seria zabiegów wynosi trzy? Otóż zdarza się, że już po pierwszym, widać wyraźne wyniki świecowania, ale zdarza się, że dopiero po drugim lub trzecim następuje wyraźna poprawa. Nawet gdy dolegliwość ustąpi już po pierwszym świecowaniu, to należy utrwalić to działanie.
Musimy sobie zdać sprawę, że ilość kolejnych zabiegów zależy od stopnia poprawy, a więc musi to być uzgodnione z osobą poddaną świecowaniu.
Tak też schorzenia takie jak katar czy inne drobne sprawy usuniemy pierwszą serią zabiegów, przewlekle sprawy wymagają 7 i więcej zabiegów
Otrzymałem zapytanie, czy dziecku 2-3 letniemu, można taki zabieg wykonać? Tak, dzieci bardzo często mają kłopoty z uszami, ale trzeba pamiętać o następujących sprawach: dziecko nie może się bać, nie można go zmuszać, a poza tym musi być tak duże, aby mogło opowiedzieć co czuje podczas i po zabiegu. Następne pytanie, to: czy można zabiegi świecowania wykonywać u osób starych? Myślę, że jest to ze wszech miar uzasadnione, a obawa, że nic już nie pomoże jest bezpodstawna. Po pierwsze osoby starsze cierpią na szumy w uszach, dzwonienie, zatykanie się kanałów usznych, wręcz na głuchotę, w wielu tych przypadkach świecowanie przynosi zbawienną ulgę.
Po drugie, nawet jeżeli nie pomoże, to syn czy córka, wykonując taki zabieg ojcu czy mamie, już samą obecnością i zainteresowaniem się zdrowiem rodziców powodują poprawę ich samopoczucia. Znam też przypadki leczenia naszych kochanych czworonogów, kotów, a przede wszystkim psów. Z tego rodzaju sposobem używania świecowania nie spotkałem się za Oceanem, natomiast w Polsce wielu moich znajomych w ten sposób pomagało swoim czworonogom w dolegliwościach uszu, które tak jak i u ludzi są dla nich utrapieniem.
Ciekawe, prawda, jak można sobie radzić np. z grzybicą uszu u psa? Wracając do ludzi - prawie wszyscy stosujący ziołowe świece Indian Hopi Ž opisują wynik zabiegu jako intensywny, harmonijny relaks oraz efekt uzdrawiający cały system słuchowy.

Historia ziołowych świec Indian Hopi
Tysiące lat temu na Atlantydzie, w starożytnym Egipcie a przede wszystkim u Azteków i Majów stosowane były przedziwne rytualne zabiegi zwane konchowaniem. Nazwa ta wywodzi się od użytego w tym rytuale narzędzia - konchy (muszli) ślimaka morskiego, którą obcinano z węższej strony, na szerokie płaszczyzny muszli sypano zioła, lano olejki i zapalano. Obciętym końcem wkładano konchę do ucha, gdzie kształt muszli wywoływał efekt "spirali dymu". Rytuał połączony był z innymi obrzędami religijnymi, medytacjami, modłami i służył władcom czy też przywódcom duchowym by wzmocnić ich pozycję jako nosicieli wielkich prawd. Konchowanie było stosowane by otworzyć centra duchowe, wyczyścić fizycznie i wzmocnić emocjonalnie. Konchowanie odbywało się w świątyniach zazwyczaj w trzech seriach oddzielonych czasowo od siebie. Liczba konchowań dobierana była indywidualnie dla każdego i zależała od ilości koniecznych oczyszczeń oraz od duchowej potrzeby danej osoby.
Przeciętnie wykonywano siedem zabiegów konchowania w dość dużych odstępach czasu, czasami nawet 9 i 11 konchowań co było równoznaczne z poziomem duchowego rozwoju mistrza i symbolizowało osiągnięcie perfekcji w kierunku "UNIWERSUM" (boskiego rozumienia wszechświata).
Rytuał konchowania opierający się na użyciu konch (muszli) ślimaków z mórz południowych był trudny do wykonania w miejscach od nich odległych. Zaczęto zastępować muszle konchami z kamienia czy gliny, na ślady takich przyrządów magicznych natrafiono w wykopaliskach. Przypuszczalnie, jeszcze tysiące lat temu zaczęto wykonywać konchy w formie lejków wytwarzanych z włókien roślinnych nasączonych wywarami z ziół i olejkami. Służyły one do celów rytualnych w kraju Majów i Azteków, stamtąd przedostały się do Indian północnej Ameryki. Kapłani używający magii konch byli ludźmi światłymi i zaobserwowali cudowne powroty do zdrowia osób, dla których rytuał ten wykonywano. Zaczęli obok praktyk rytualnych wykonywać zabiegi medyczne służące szerszemu kręgu osób.
Prawdopodobnie tak jak wiele tajemnic i te zostały wykradzione, zaczęto je szeroko stosować w celach leczniczych, tak też przetrwały do współczesności. Nic dziwnego w tym, że w prawie niezmienionej postaci zachowały się w kulturze Indian, gdyż stracili oni swoją prehistoryczną tożsamość niecały wiek temu i wszelkie metody kulturowe i lecznicze Indian przekazywane z pokolenia na pokolenie dotrwały do współczesności i mogą być wykorzystywane przez nas.
Kilka lat po uzyskaniu wtajemniczeń w metody świecowania i konchowania szukałem śladów tych zabiegów w krajach morza śródziemnego, w Azji, na terenach byłego Związku Radzieckiego oraz w Afryce. Nigdzie nie natrafiłem na bodajże by ślad zachowania tych rytuałów. Co prawda prymitywne sposoby rozgrzewania ucha za pomocą skręconego materiału lub papieru wkładanego do niego i zapalanego zachowały się na wsi polskiej, ale nie mają one nic wspólnego z metodami leczniczymi Indian, a raczej świadczą o szerokim pojmowaniu potrzeby rozgrzewania okolic ucha, jakie wykazywały babki - znachorki. Wracając po wielu latach spędzonych na obczyźnie przywiozłem ze sobą czystą, nieskażoną metodę świecowania świecami ziołowymi. Ponieważ uzyskałem wtajemniczenie i wszelkie informacje od członków szczepu Indian Hopi, nazwałem tą metodę - świecowaniem świecami ziołowymi Indian Hopi Ž. Tyle historii - w następnej części przedstawię Państwu metody świecowania i konchowania oraz rezultaty tych zabiegów uważanych przez wiele osób za doskonałą metodę uzdrawiającą i profilaktyczną.

Opinie klientów

Napisz opinię

Świece Indian HOPI - para

Świece Indian HOPI - para

Para świec Indian HOPI produkcji Adama Wiśniowieckiego.

WSKAZANIA :

 

 • głuchota
 • delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny
 • podrażnienia uszu lub zatok
 • katar (nieżyt nosa)
 • szumy w uszach i "dzwonienie"
 • efekt uśmierzający w przypadkach drażliwości lub stresów
 • regulacja ciśnienia w przypadkach bólów głowy, migrenach
 • zakłócenia krążenia w uchu
 • lokalna aktywacja limfy i procesów limfatycznych

Napisz opinię

Path: > > > Świece Indian HOPI - para