Środkiem, który ma niezwykle szerokie spektrum działania jest wodorowęglan sodu, znany bardziej, jako soda oczyszczona. Większość osób wie, że świetnie sprawdza się podczas gotowania. Z powodzeniem zastępuje proszek do pieczenia, drożdże, zmiękcza twarde mięso oraz nadaje puszystość omletom. Ma ona jednak korzystny wpływ na zdrowie. Leczy dolegliwości żołądka, niestrawność, pomaga pozbyć się zgagi i łagodzi ból brzucha. Wielu lekarzy uważa, że to skuteczny sposób na walkę z nowotworami. Co więcej, to sprawdzony sposób na dbanie o urodę. Można ją stosować, jako naturalny piling do całego ciała, pomaga w walce z trądzikiem, wybiela zęby, zastępuje mydło i żele pod prysznic oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy, np. po krojeniu cebuli.
Lista produktów marki Vivio
Jest 21 produktów.
Czteroboran sodowy zwany Boraksem jest związkiem boru, występującym w przyrodzie w postaci minerału tinkalu ( boraksu rodzimego). Boraks używany jest jako ekologiczny środek czyszczący o bardzo dużym spektrum zastosowań
Pieprz czarny mielony jest przyprawą uniwersalną, dodawać go można niemal do wszystkich pieczeni, marynat i sosów, mięs, zup, ryb bulionów. Dzięki niemu codziennie przygotowywane posiłki nabierają pożądanego, lekko ostrego posmaku i aromatu.
Do gorących posiłków najlepiej dodać go pod koniec gotowania, aby zachował swój aromat.
Bardzo dobrze współgra z innymi przyprawami i ziołami. Może być używany do dań ciepłych i zimnych. Podnosi walory smakowe potraw, nadając im nowy, pyszny smak.
Skład: Pieprz czarny mielony
To najpopularniejsza przyprawa w kuchni bułgarskiej. Jest mieszanką, w skład której wchodzą: rozmaryn, papryka słodka, papryka chili, pieprz czarny, cząber, papryka ostra, czosnek granulowany, kozieradka, sól, kukurydza.
Czerwona czubryca zaostrza smak potraw.
Zastosowanie w kuchni:
- Czubrycę czerwoną dodaje się do potraw z soczewicy i dań mięsnych [baraniny, jagnięciny i innych]
- Doprawia się nią zupy, jajecznice, dania z pomidorami, surówki i sałatki.
- Jest dodawana do pikantnych gulaszów, leczo, bigosu, frytek, spaghetti i pizzy.
- Podkreśla smak dań z potraw strączkowych.
Skład: Sól, papryka słodka, papryczka chili (10,5%), cząber (5%), tymianek, czosnek, cebula, imbir (5,3%), kurkuma.
Czubrica Zielona jest mieszanką przypraw i ziół przeznaczoną do przyprawiania surówek, sałatek, świeżych warzyw (pomidory, ogórki). Doskonale komponuje się z białym serem i twarogami. Wzbogaca smak potraw z roślin strączkowych. Bardzo dobrze smakuje z sosami majonezowo-jogurtowymi. Czubrica zielona wzbogaca smak zupy jarzynowej.
Ten Smak to przede wszystkim przyprawy jednorodne, zioła i mieszanki przypraw bez dodatku glutaminianu monosodowego. Zamknięcie strunowe pomoże Ci w utrzymaniu czystej przestrzeni oraz zachowaniu świeżości i aromatu na dłużej.
Skład: Czosnek (31%), sól, natka pietruszki, bazylia, cebula (8%), imbir, tymianek, pomidory (0,2%).
Lawenda słynie z działania antydepresyjnego, kojącego, relaksującego. Odpręża zarówno ciało jak i umysł. Kwiaty lawendy to nie tylko piękny zapach ale i ogromna ilość garbników. Lawenda to roślina o mocnym działaniu antyseptycznym i przeciwgrzybicznym, dzięki czemu polecana jest do stosowania przy problemach skórnych, np. z trądzikiem.
Najczęściej użytkownicy kupują ją do przyrządzania własnych proszków do prania.
Opakowanie zawiera 1 kg sody kalcynowanej.
Zagrożenia: H315 działa drażniąco na oczy. P264 dokładnie umyć ręce po użyciu. P280 stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy. P305+P351+P338: w przypadku dostania się do oczu: ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeśli można je łatwo usunąć. Nadal płukać wodą./ P337+313 W przypadku utrzymania się działania drażniącego zgłosić się do lekarza.
Olej jojoba tłoczony na zimno, o bardzo wysokiej zgodności biologicznej ze skórą.
Jojoba jest ciekłym woskiem otrzymywanym z nasion krzewu o tej samej nazwie. Krzew ten osiąga wysokość 1 – 2 metry, rośnie na terenach pustynnych i półpustynnych.
Olej jojoba jest przezroczysty, ma kolor bursztynowy oraz przyjemny, lekko orzechowy zapach. Nie jest zatem odbarwiany i pozbawiany zapachu, natomiast jest pasteryzowany i filtrowany by w ten sposób zapobiec rozwojowi bakterii.
W temperaturze pokojowej jest ciekły, po schłodzeniu matowieje i twardnieje.
Ze względu na swoje naturalne właściwości nawilżające olej ten jest bardzo popularnym składnikiem kosmetycznym.
Liści laurowych używa się do marynowania warzyw oraz do przyrządzania ryb i gulaszów. Przed podaniem jedzenia usuwa się je, by danie nie nabrało gorzkiego smaku.
Napar z liści laurowych znalazł zastosowanie w medycynie naturalnej jako środek oczyszczający organizm z toksyn, wspomagający pracę wątroby i moczopędny.
100% NATURALNY AUSTRALIJSKI OLEJEK Z DRZEWA HERBACIANEGO
Działanie:
- Opryszczka wargowa - posmarować bezpośrednio olejkiem. Powtórzyć 2-3-krotnie w ciągu dnia.
- Infekcja paznokci - posmarować paznokcie olejkiem, po czym wcierać go przez kilka sekund 2 razy dziennie.
- Grzybica stóp i paznokci - dokładnie umyć, wymoczyć i wysuszyć stopy. 2-3 razy dziennie wcierać olejek bezpośrednio w skórę objętą zmianami grzybiczymi.
- Drobne oparzenia, rany i skaleczenia - spłukać oparzone lub zranione miejsce zimną wodą, po czym posmarować olejkiem.
- Trądzik - przemywać trzy razy dziennie roztworem zawierającym 10 ml olejku i 1/2 szklanki wody.
- Ukąszenia komarów i innych owadów - miejsce ukąszenia należny smarować olejkiem aż do ustąpienia obrzęku lub świądu.
- Kleszcze - należy usunąć go ostrożnie ze skóry, a następnie posmarować olejkiem miejsce, gdzie wniknął kleszcz.
- Pranie pieluszek - dodać jedną nakrętkę do pralki do płukania (na 5l wody).
Jabłczan Magnezu - suplement diety - to połączenie kwasu jabłkowego i magnezu. Jest naturalnym, dobrze przyswajalnym źródłem magnezu. Jabłczan magnezu pomaga naszemu organizmowi w produkcji energii podczas tlenowej i beztlenowej aktywności. Jest on niezwykle ważny dla zdrowia nerek, serca i kości.
Zastosowanie:
- wiąże metale ciężkie i eliminuje szkody
- nadaje skórze młody wygląd
- poprawia ogólną sprawność mięśni
- reguluje ciśnienie krwi
- może przynieść ulgę w zaparciach
- utrzymuje zdrowie kości
- kontroluje kwas żołądkowy
- wspiera zdrowie jelit poprzez wpływ na układ pokarmowy.
Kwas cytrynowy oznacza się jako E330. Posiada białą barwę i jest bezzapachowy.
Jest to naturalna substancja, która odgrywa cenną rolę w procesach metabolicznych w organizmie. Kwas cytrynowy znany jako regulator kwasowości ma za zadanie hamować niekorzystne zmiany enzymatyczne.
Kwasek cytrynowy to związek organiczny uzyskiwany z niedojrzałych jeszcze cytryn w procesie tak zwanej fermentacji cytrynowej. W naturze występuje przede wszystkim w cytrusach, ale także w kiwi, malinach, porzeczkach, truskawkach, pomidorach i burakach cukrowych. Po raz pierwszy, laboratoryjnie wyizolowany został w wieku XVIII przez K.W. Scheele.
W przemyśle spożywczym, kwas cytrynowy używa się do deserów i innych wyrobów cukierniczych, napojach bezalkoholowych, konserwach, przetworach, gotowych daniach. Używany jako regulator kwasowości, rodzaj środka konserwującego i przeciwutleniacz.