Lista produktów marki TORAF

Aktywne filtry

Dostępność: 22 W magazynie

Możesz przyczynić się do ochrony dzikich pszczół uprawiając rośliny długo i obficie kwitnące, zapewniające pożywienie pszczołą, skorzystaj z gotowej mieszanki specjalnie wyselekcjonowanych nasion. Pachnące kwiaty kwitną, wydzielając przyjemną woń od połowy VI do końca X. Nasiona wysiewać do gruntu w IV -VI rzutowo we wcześniej uprawioną ziemie mieszając grabiami.

 Wysokość:  30-60 cm
 Siew:  IV-VI
 Kwitnienie:  VI-X

Fasola szparagowa karłowa MAXIDOR 50g TORAF

Cena 3,62 zł
Dostępność: 20 W magazynie

Phaseolus vulgaris

Fasola zwykła Karłowa żółtostrąkowa MAXIDOR Szparagowa.
Odmiana karłowa (dorasta do 60cm) wczesna, odporna na antraknozę i bakteriozę. Strąki długości do 16 cm, bezwłókniste, charakteryzują się dużą zawartością błonnika pokarmowego. Najlepsze do bezpośredniego spożycia po ugotowaniu jako dodatek do mięs, ryb, zup i zapiekanek. Nadają się również do mrożenia i konserwowania. Siew wprost do gruntu od ½ V do VIII.

Siew: ½ V – VIII
Zbiór: VII – X
Rozstawa: 35-40cm x 7 – 10 cm

Dostępność: 18 W magazynie

Specjalna mieszanka roślin jednorocznych i wieloletnich wabiąca motyle, w skład której wchodzą miedzy innymi: cynia, ostróżka, nachyłek, złocień, eszolcja i wiele innych. Kwitnące przez całe lato pachnące kwiaty i unoszące się nad nimi motyle tworzą wyjątkowo urokliwą kompozycję, pasującą do każdego ogrodu. Wysiew IV-VI do gruntu w rzędach lub rzutowo w różnych miejscach ogrodu tak, aby kwitnące później kwiaty przyciągały motyle.

 Wysokość: 30-100 cm
 Siew:  IV-VI
 Kwitnienie:  VI-X

Mieszanka roślin O PACHNĄCYCH KWIATACH...

Cena 1,76 zł
Dostępność: 15 W magazynie

Kompozycja kilku gatunków miododajnych kwiatów jednorocznych, o pachnących kwiatach przyciągających motyle. W skład mieszanki wchodzą gatunki pachnące również po zachodzie słońca. Pachnące kwiaty kwitną wydzielając przyjemną woń od połowy czerwca do końca października. Doskonała mieszanka do obsiewania, tarasów, altan, brzegów trawnika. Wysiew nasion do inspektu w III-IV lub bezpośrednio do gruntu w V.

Siew: IV-VI
Kwitnienie: VI-X
Wysokość: 30-80 cm

Szczypiorek czosnkowy 1g TORAF

Cena 2,13 zł
Dostępność: 12 W magazynie

Roślina wieloletnia, rozrastająca się szybko w zwarte kępki. Liście wąskie i płaskie, o wyraźnym aromacie czosnku. Białe gwieździste kwiaty zebrane w słodko pachnące baldachy. Roślina o potrójnym zastosowaniu. Jako roślina lecznicza, działająca przeciwzapalnie i antyseptycznie, jako warzywo dodawane do sałatek i surówek, oraz jako bardzo dekoracyjna ozdoba dywanowa. Czosnek posadzony w ogrodzie zapobiega parchowi jabłoni, rdzom i mączniakom. Zimuje w postaci cebulek. Nadaje się do pędzenia i uprawy w pojemnikach, również na parapecie okiennym. Wysiew wczesną wiosną lub późnym latem wprost do gruntu. Nasiona po siewie przyprószamy lekko ziemią i wgniatamy w podłoże. Kiełkują na świetle.

Wiosenny
Siew: III – V
Zbiór: VI – VIII
Jesienny
Siew: VIII
Zbiór: X – XI 
Rozstawa: 30 x 30 cm

Mieszanka kwiatów jadalnych 3g TORAF

Cena 2,69 zł
Dostępność: 12 W magazynie

Mieszanka sprawdza się doskonale na rabatach i w skrzynkach balkonowych. Jednakże najważniejszym atutem roślin wchodzących w skład mieszanki są ich walory smakowe. To doskonały dodatek do surówek, sałatek, dań mięsnych i deserów. Dzięki zróżnicowanym kształtom liści i kolorów kwiatów rośliny tworzą niezwykle atrakcyjną kompozycję ozdobną. Wysiew w połowie kwietnia wprost do gruntu lub do pojemników na balkon czy taras.

Dostępność: 12 W magazynie

Phaseolus vulgaris L.

Odmiana karłowa, średnio wczesna. Roślina o pokroju zwartym, strąki jasnozielone, długości 12-14 cm, proste, mięsiste, bezwłókniste, osadzone w górnej części rośliny. Odmiana plenna, nadaje się na zbiór mechaniczny. Przeznaczona do bezpośredniego spożycia i przetwórstwa. 
Siew na głębokość 2-5cm od połowy V do połowy VII.

Opakowanie: 30g
Siew: ½ V- ½ VII
Zbiór: VII- IX
Rozstawa: 40-60 x 10 cm

Dynia piżmowa Lunga Di Napoli 5g TORAF

Cena 2,78 zł
Dostępność: 22 W magazynie

Dynia piżmowa LUNGA DI NAPOLI. Popularna odmiana dyni piżmowej wytwarzającej charakterystyczne maczugowate owoce o wadze do 15 kg i niewielkim gniazdem nasiennym. Zielona skórka pokryta jest szarymi smugami. Miąższ intensywnie pomarańczowy, słodki, bardzo smaczny, dzięki czemu można ją spożywać na surowo. Wysiew nasion w IV-V pod osłonami, lub w ½ V-VI wprost do gruntu.

Siew pod osłony:

IV-V

Siew grunt: ½ V-VI
Przesadzanie: ½ V
Zbiór: IX-X
Rozstawa: 100 x 150 cm

Świeże listki Mieszanka RODZINNA 2g TORAF

Cena 1,76 zł
Dostępność: 11 W magazynie

Mieszanka warzyw liściastych do uprawy w pojemnikach.

Wyjątkowo bogata mieszanka warzyw liściastych dla całej rodziny. W skład mieszanki wchodzi sałata liściowa czerwona i zielona, rukola, roszponka i endywia. Polecana do bezpośredniego spożycia na kanapki lub do sałatek. Wysiew do pojemników na parapecie okiennym przez cały rok lub do gruntu przez cały sezon wegetacyjny na głębokość 0,5 cm. Liście roślin szybko odrastają, dlatego z jednego wysiewu można uzyskać 2-3 zbiory.

Siew: cały rok
Zbiór: cały rok
Rozstawa: 25 x 25 cm

Skorzonera DUPLEX Wężymord 2g TORAF

Cena 2,31 zł
Dostępność: 11 W magazynie

Skorzonera to bardzo plenne lekko strawne warzywo o dużej wartości odżywczej i dietetycznej, którego część jadalną stanowią proste korzenie spichrzowe o długości ponad 30 cm. Czarnobrązowa skórka okrywa biały słodki delikatny miąższ. Po obraniu i ugotowaniu przypomina on w smaku szparagi, młode liści można spożywać jak sałatę. W ziołolecznictwie stosowana w leczeniu chorób przewodu pokarmowego oraz jako lek nasercowy i przeciwbólowy.

Wysiew do inspektu III-IV lub bezpośrednio do gruntu w V.

Siew: III – V
Zbiór: VII – X
Rozstawa: 5-8 x 30 cm
Dostępność: 11 W magazynie

Odmiana bardzo wczesna, plenna, odporna na choroby. Okres wegetacji 60-70 dni. Roślina o wiotkich łodygach, wymagająca podpór, wysokość około 100 cm. Strąki do 9 cm długości, wypełnione 5-6 nasionami. Wymaga gleb piaszczysto gliniastych o pH 6,5-7,0. Wysiew na głębokość 2-6 cm. od połowy III do VI.

Opakowanie:

50 g

Siew:

poł. III- VI

Zbiór: VII- X
Rozstawa: 30- 40 x 3-4 cmKorzystamy z plików cookies lub podobnych technologii w celu zapewnienia Ci najlepszych doświadczeń z korzystania z naszej strony internetowej. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem oraz Polityką Prywatności.