• -10%

Kultury bakterii do jogurtu BROWIN

17,07 zł
15,37 zł Zniżka 10%
Brutto

Najniższa cena produktu 18,90 zł z dnia 21.06.2024

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

  • Domowy jogurt na wyciągnięcie ręki - idealnie dobrane kultury bakterii fermentacji mlekowej, umożliwią Ci szybkie zrobienie pysznego, domowego jogurtu! Bakterie mogą być również użyte do zakwaszenia śmietany oraz produkcji serków jogurtowych i parzonych serków podpuszczkowych.
  • Wysoka jakość - dzięki zastosowaniu liofilizacji - specjalnej metody suszenia, będącej jedną z najdoskonalszych metod utrwalania żywności, kultury te na długo zachowują pełnię swojego potencjału.
  • Na 25 L mleka - jedno opakowanie kultur bakterii do jogurtu o masie ok. 2,5 g pozwoli Ci na wykonanie tej świetnej bazy do zdrowej, także bezglutenowej diety z aż 25 L mleka!
  • Nie tylko do jogurtownicy - jeśli jeszcze nie posiadasz jogurtownicy z powodzeniem możesz przelać mleko z bakteriami do naczynia typu termos, słoika z pokrywką i pozostawić w ciepłym miejscu. Zobacz jakie to proste!
  • Prosty skład - niezwykle prosty i jasny skład, sprawia, że dokonując wyboru naszych bakterii masz wpływ na kaloryczność, gwarantujesz sobie zdrowe produkty bez grama chemii i substancji szkodliwych dla zdrowia! Składniki: Streptococcus thermophiluslaktoza.
Ilość

Do darmowej dostawy brakuje 240,00 zł ! Więcej kupujesz - tańszą dostawę zyskujesz !!!

Chcesz cieszyć się zdrowym jogurtem bez substancji słodzących i chemicznych dodatków? Przygotuj pyszny domowy jogurt, we własnej kuchni! Pomogą Ci w tym idealnie dobrane kultury bakterii fermentacji mlekowej, umożliwiające szybką i łatwą produkcję jogurtu, a także zakwaszanie śmietany! Dzięki nim z łatwością przygotujesz gęsty jogurt, który może być bazą do stworzenia własnego domowego serka jogurtowego. Ponieważ bakterie te nalezą do bakterii termofilnych (czyli odpornych na wysokie temperatury) z ich użyciem przygotujesz także parzone serki podpuszczkowe!Dzięki zastosowaniu liofilizacji - specjalnej metody suszenia, będącej jedną z najdoskonalszych metod utrwalania żywności, kultury te na długo zachowują pełnię swojego potencjału. Jedno opakowanie kultur bakterii pozwoli Ci na przygotowanie jogurtu z aż 25 L mleka! Ich użycie jest dziecinnie proste, a stosować możesz je zarówno z wykorzystaniem jogurtownicy, jak i bez!

Sposób użycia:

W przypadku mleka świeżego "od krowy" zaleca się wykonanie pasteryzacji w temperaturze ok. 65°C przez 30 minut. 3 L mleka niskopasteryzowanego lub świeżego podgrzej do temperatury 43-44°C. Jego niewielką ilość wlej do kieliszka i rozpuść w nim ok. 0,3 g bakterii jogurtowych. Dawkę tę wlej do ciepłego mleka i całość dokładnie wymieszaj. Odczekaj ok. 20 minut, utrzymując temperaturę na poziomie 43-44°C (by nastąpiła wstępna aktywacja bakterii). Czyste, wyparzone pojemniczki napełnij mlekiem zaszczepionym bakteriami do 3/4 objętości i szczelnie zamknij. Pozostaw w ciepłym miejscu, np. przy kaloryferze, na kilkanaście godzin (najlepiej na noc). Jeśli stosujesz jogurtownicę, zaszczepione bakteriami mleko wlej do pojemnika urządzenia ustaw temperaturę na 45°C i zostaw na 6-8 godz., by jogurt dojrzał. Jeśli po upływie tego czasu nadal jest zbyt płynny, wydłuż okres dojrzewania. Im dłuższy czas dojrzewania, tym intensywniejszy smak jogurtu. Po zakończeniu procesu dojrzewania jogurt przełóż do lodówki i tam przechowuj do spożycia — maksymalnie 3-5 dni. Optymalne pH dla prawidłowego rozwoju kultur bakteryjnych do jogurtu mieści się w zakresie 6-7. Dodatki takie jak orzechy, musli czy owoce dodaje się do gotowego jogurtu, tuż przed spożyciem.

Składniki: Streptococcus thermophilus, laktoza

Okres terminu trwałości uwzględnia możliwość transportu produktu w temperaturze poniżej 30°C do 7 dni.

Masa netto: ok. 2,5 g

Masa kultur bakteryjnych może się różnić w zależności od ich aktywności.

Wymiary opakowania:

  • długość 12,5 cm 
  • szerokość ok. 0,3 cm
  • wysokość 18,6 cm.
Vivio
4 szt.

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Korzystamy z plików cookies lub podobnych technologii w celu zapewnienia Ci najlepszych doświadczeń z korzystania z naszej strony internetowej. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem oraz Polityką Prywatności.