Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 41,00 zł

Aktywne filtry

Skorzonera DUPLEX Wężymord 2g TORAF

Cena 2,31 zł
Dostępność: 14 W magazynie

Skorzonera to bardzo plenne lekko strawne warzywo o dużej wartości odżywczej i dietetycznej, którego część jadalną stanowią proste korzenie spichrzowe o długości ponad 30 cm. Czarnobrązowa skórka okrywa biały słodki delikatny miąższ. Po obraniu i ugotowaniu przypomina on w smaku szparagi, młode liści można spożywać jak sałatę. W ziołolecznictwie stosowana w leczeniu chorób przewodu pokarmowego oraz jako lek nasercowy i przeciwbólowy.

Wysiew do inspektu III-IV lub bezpośrednio do gruntu w V.

Siew: III – V
Zbiór: VII – X
Rozstawa: 5-8 x 30 cm

Fasola szparagowa karłowa MAXIDOR 50g TORAF

Cena 3,62 zł
Dostępność: 13 W magazynie

Phaseolus vulgaris

Fasola zwykła Karłowa żółtostrąkowa MAXIDOR Szparagowa.
Odmiana karłowa (dorasta do 60cm) wczesna, odporna na antraknozę i bakteriozę. Strąki długości do 16 cm, bezwłókniste, charakteryzują się dużą zawartością błonnika pokarmowego. Najlepsze do bezpośredniego spożycia po ugotowaniu jako dodatek do mięs, ryb, zup i zapiekanek. Nadają się również do mrożenia i konserwowania. Siew wprost do gruntu od ½ V do VIII.

Siew: ½ V – VIII
Zbiór: VII – X
Rozstawa: 35-40cm x 7 – 10 cm

Szczypiorek czosnkowy 1g TORAF

Cena 2,13 zł
Dostępność: 13 W magazynie

Roślina wieloletnia, rozrastająca się szybko w zwarte kępki. Liście wąskie i płaskie, o wyraźnym aromacie czosnku. Białe gwieździste kwiaty zebrane w słodko pachnące baldachy. Roślina o potrójnym zastosowaniu. Jako roślina lecznicza, działająca przeciwzapalnie i antyseptycznie, jako warzywo dodawane do sałatek i surówek, oraz jako bardzo dekoracyjna ozdoba dywanowa. Czosnek posadzony w ogrodzie zapobiega parchowi jabłoni, rdzom i mączniakom. Zimuje w postaci cebulek. Nadaje się do pędzenia i uprawy w pojemnikach, również na parapecie okiennym. Wysiew wczesną wiosną lub późnym latem wprost do gruntu. Nasiona po siewie przyprószamy lekko ziemią i wgniatamy w podłoże. Kiełkują na świetle.

Wiosenny
Siew: III – V
Zbiór: VI – VIII
Jesienny
Siew: VIII
Zbiór: X – XI 
Rozstawa: 30 x 30 cm

Mieszanka kwiatów jadalnych 3g TORAF

Cena 2,69 zł
Dostępność: 13 W magazynie

Mieszanka sprawdza się doskonale na rabatach i w skrzynkach balkonowych. Jednakże najważniejszym atutem roślin wchodzących w skład mieszanki są ich walory smakowe. To doskonały dodatek do surówek, sałatek, dań mięsnych i deserów. Dzięki zróżnicowanym kształtom liści i kolorów kwiatów rośliny tworzą niezwykle atrakcyjną kompozycję ozdobną. Wysiew w połowie kwietnia wprost do gruntu lub do pojemników na balkon czy taras.

Dostępność: 13 W magazynie

Odmiana bardzo wczesna, plenna, odporna na choroby. Okres wegetacji 60-70 dni. Roślina o wiotkich łodygach, wymagająca podpór, wysokość około 100 cm. Strąki do 9 cm długości, wypełnione 5-6 nasionami. Wymaga gleb piaszczysto gliniastych o pH 6,5-7,0. Wysiew na głębokość 2-6 cm. od połowy III do VI.

Opakowanie:

50 g

Siew:

poł. III- VI

Zbiór: VII- X
Rozstawa: 30- 40 x 3-4 cmSzpinak Nowozelandzki 5g TORAF

Cena 2,50 zł
Dostępność: 12 W magazynie

Szybko rosnąca roślina jednoroczna o płożących silnie rozgałęzionych pędach i ciemnozielonych romboidalnych, mięsistych liściach. Liście i pędy są bogatym źródłem witaminy C, karotenu, wapnia, fosforu czy też żelaza. Spożywanie szpinaku nowozelandzkiego wpływa odmładzająco, dezynfekująco na organizmu.

Nasiona kiełkują długo, 20-40 dni, najlepiej więc wysiać je po 2-3 do wielodoniczek, w końcu III lub na początku IV. Na miejsce stałe rośliny sadzić w drugiej połowie V. Można także stosować siew bezpośredni do gruntu w końcu IV do połowy V.

Siew: ½ III – ½ V
Zbiór: VI –  IX
Rozstawa: 50 x 50 cm
Dostępność: 12 W magazynie

Możesz przyczynić się do ochrony dzikich pszczół uprawiając rośliny długo i obficie kwitnące, zapewniające pożywienie pszczołą, skorzystaj z gotowej mieszanki specjalnie wyselekcjonowanych nasion. Pachnące kwiaty kwitną, wydzielając przyjemną woń od połowy VI do końca X. Nasiona wysiewać do gruntu w IV -VI rzutowo we wcześniej uprawioną ziemie mieszając grabiami.

 Wysokość:  30-60 cm
 Siew:  IV-VI
 Kwitnienie:  VI-X

Portulaka wielkokwiatowa mieszanka 0,5g TORAF

Cena 2,13 zł
Dostępność: 11 W magazynie

Portulaca grandiflora fl.pl.

Roślina jednoroczna, o dekoracyjnych różnobarwnych kwiatach koloru czerwonego, różowego, żółtego i białego. Stosowana na obwódki, kwietniki, murki, do ogródków skalnych i skrzynek balkonowych. Wymaga gleby lekkiej, ciepłej, przepuszczalnej. Stanowisko słoneczne. Siew do ciepłego inspektu w IV lub w V wprost do gruntu.

Siew:
IV-V
Rozstawa: 15x25 cm
Wysokość: 15-20 cm
Kwitnienie: VII-IX
Dostępność: 11 W magazynie

Phaseolus vulgaris L.

Odmiana karłowa, średnio wczesna. Roślina o pokroju zwartym, strąki jasnozielone, długości 12-14 cm, proste, mięsiste, bezwłókniste, osadzone w górnej części rośliny. Odmiana plenna, nadaje się na zbiór mechaniczny. Przeznaczona do bezpośredniego spożycia i przetwórstwa. 
Siew na głębokość 2-5cm od połowy V do połowy VII.

Opakowanie: 30g
Siew: ½ V- ½ VII
Zbiór: VII- IX
Rozstawa: 40-60 x 10 cm

Mieszanka roślin O PACHNĄCYCH KWIATACH...

Cena 1,76 zł
Dostępność: 10 W magazynie

Kompozycja kilku gatunków miododajnych kwiatów jednorocznych, o pachnących kwiatach przyciągających motyle. W skład mieszanki wchodzą gatunki pachnące również po zachodzie słońca. Pachnące kwiaty kwitną wydzielając przyjemną woń od połowy czerwca do końca października. Doskonała mieszanka do obsiewania, tarasów, altan, brzegów trawnika. Wysiew nasion do inspektu w III-IV lub bezpośrednio do gruntu w V.

Siew: IV-VI
Kwitnienie: VI-X
Wysokość: 30-80 cm

Seler naciowy ZEFIR wczesny 0,5g TORAF

Cena 1,76 zł
Dostępność: 10 W magazynie

Roślina jednoroczna o pełnych jasno fioletowych kwiatach z kremowo-żółtym środkiem. Wysokość roślin 50-75cm. Kwitnie od lipca do października. Polecana na kwiat cięty, rabaty, obwódki i kwietniki. Wysiew w marcu-kwietniu do ogrzewanego inspektu lub wprost do gruntu w kwietniu-maju. Wymaga stanowiska słonecznego, średnio wilgotnej, żyznej gleby.

Siew: ½ II –  V
Kwitnie: VI-X
Rozstawa: 50x50 cm

Seler naciowy NUGET wczesny 0,5g TORAF

Cena 1,76 zł
Dostępność: 10 W magazynie

Odmiana wczesna (okres weg. 70-80 dni), polecana do uprawy z rozsady. Łodygi jasnozielone, zwniesione. Liście kędzierzawe. Ogonki liściowe można spożywać na surowo lub jako dodatek do sałatek, zup nadaje im lekko słodkiego aromatu lub gotowane jak szparagi. Wysiew do skrzynek pod osłonami w II-V. Rozsadę wysadzać w V-VI, w rozstawie 40×30 cm. Zbiór rozpoczyna się w sierpniu i może trwać do mrozów.

Wysokość ½ III - V
Zbiór: VIII - X
Rozstawa: 30 x 40 cm

Korzystamy z plików cookies lub podobnych technologii w celu zapewnienia Ci najlepszych doświadczeń z korzystania z naszej strony internetowej. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem oraz Polityką Prywatności.