Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 15,00 zł

Aktywne filtry

Kapusta głowiasta Amager Kurzstrunkig 2g TORAF

Cena 1,76 zł
Dostępność: 19 W magazynie

Odmiana późna o wysokich walorach smakowych. Główki kuliste o średniej masie 3,5 kg, nie pękają. Zawiera dużo witamin, związków mineralnych i błonnika. Nadaje się do bezpośredniej spożycia i kwaszenia, a także do krótkiego przechowywania. Wymaga gleb cięższych, dostatecznie wilgotnych. Siew na głębokość 2cm w IV na rozsadniku. Wysadzanie w pole od V do poł VI.

Opakowanie: 2g
Siew:

IV-V

Zbiór: X-XI
Rozstawa: 60 x 50-60 cm

Nagietek lekarski pomarańczowy 1g TORAF

Cena 1,20 zł
Dostępność: 18 W magazynie

Calendula officinalis

Roślina jednoroczna o wzniesionych łodygach i wyjątkowo urokliwych pomarańczowych bardzo dużych pełnych kwiatach, o średnicy 10-12 cm. Kwitnie od VI do mrozów. Uprawiana na kwiat cięty, doskonała na rabaty, obwódki i kwietniki. Udaje się na każdej, nie za suchej glebie. Wysiew nasion od IV do VI wprost do gruntu.

 Siew: połowa IV-VI
 Wysokość: 30-70 cm
 Zbiór: połowa VI-X
 Rozstawa: 20 x 25 cm

Karczoch Vert de Provence 1g TORAF

Cena 2,13 zł
Dostępność: 18 W magazynie

Okazała, bardzo dekoracyjna, roślina wieloletnia, mająca zastosowanie jako warzywo, roślina ozdobna i zioło. W drugim roku uprawy na szczycie pędu głównego i pędów bocznych tworzą się kwiatostany - koszyczki o średnicy 10-12 cm, z mięsistym dnem kwiatowym i grubymi listkami okrywowymi.

Spożywa się je po ugotowaniu, podobnie jak szparagi. Zaleca się moczenie nasion przed siewem.

Siew pod osłony: II –III
Wysiew do gruntu: IV-V
Zbiór: VII - VIII
Rozstawa: 100 cm x 100 cm

Majeranek 1g TORAF

Cena 1,67 zł
Dostępność: 18 W magazynie

Organum majorana

Roślina jednoroczna. Świeże i suszone liście majeranku stosuje się jako przyprawę do mięs, wędlin, zup, itp. Ułatwia trawienie. Napar z rośliny stosuje się przy bólach głowy, zaziębieniach, niestrawności. Wysiew w połowie III do ciepłego inspektu. Wysadzać do gruntu w początku V po 2-3 rośliny razem. Wymaga gleby żyznej, próchnicznej, dostatecznie wilgotnej.

Siew: IV-V
Zbiór: połowa VII-połowa IX
Rozstawa: 15-20 x 30 cm

Bazylia właściwa 1g TORAF

Cena 1,30 zł
Dostępność: 18 W magazynie

Roślina jednoroczna o aromatycznych dekoracyjnych liściach. Polecana do sałatek, ciepłych potraw - szczególnie kuchni włoskiej, twarogu. Doskonały dodatek do zapiekanek, potraw mięsnych i ryb. Działa przeciwdepresyjnie i dodaje sił.

Wysiew III-IV do pojemników. Wysadzać po 15 V na osłonięte, nasłonecznione miejsce.

Siew: III - VI
Zbiór: VI - IX
Rozstawa: 25x30cm

Orzech ziemny 5szt. TORAF

Cena 2,87 zł
Dostępność: 17 W magazynie

Arachis hypogea Roślina jednoroczna pochodząca z Brazylii, przeznaczona do uprawy doniczkowej i gruntowej. Ciekawostką u tej egzotycznej rośliny są żółte kwiaty, których szypułki kwiatowe po przekwitnieniu wydłużają się i wciskają zielone strąki pod ziemię. Wysiew nasion w II-VI lub XI-X do doniczek z standardowym podłożem. Uprawiać w donicach lub wysadzać do gruntu po drugiej połowie V. Po zakwitnięciu roślin lekko obsypać spulchnioną ziemią.

 Siew: II-VI; IX-X
 Kwitnienie: V-VI
 Rozstawa: 1 roślina /donice
 Wysokość: 80 cm
Dostępność: 17 W magazynie

Capsicum annuum L.

Odmiana średnio wczesna polecana do uprawy w gruncie i pod osłonami. Tworzy niewielkie (7-8 cm), czerwone, wydłużone owoce o cienkiej skórce, zawierają dużo wit. C, likopenu i kapsaicyny, nadającej pikantny smak. Wysiew do skrzynek pod osłonami w połowie marca. Wysiewać do gruntu w końcu maja. Sadzić należy w gruncie w miejscach nasłonecznionych, zacisznych, na glebie próchniczej.

Siew: ½ III–V
Zbiór: VIII–IX
Rozstawa: 40x40 cm
Dostępność: 16 W magazynie

Phaseolus vulgaris L.

Odmiana wczesna karłowa,  mająca zastosowanie zarówno jako fasola szparagowa jak i do uprawy na suche nasiona. Tworzy atrakcyjne szerokie, bezwłókniste, soczyste strąki, barwy żółtozielonej z czerwonym nakrapianiem. Polecane są do bezpośredniego spożycia, konserwowania i mrożenia. Wysiew nasion od początku V do końca VI na głębokość 3-5 cm.

Opakowanie: 30g
Siew: V- VI
Zbiór: połowa VII- IX
Rozstawa: 35-40 x 5-10 cmDostępność: 15 W magazynie

Odmiana późna, o kulistych, lekko spłaszczonych zgrubieniach korzeniowych, pokrytych czarną skórką. Miąższ biały, soczysty, smaczny, o ostrym smaku. Doskonała do kanapek i sałatek. Wysiew nasion od VII do VIII w rzędy co 30 cm. Przy zbyt gęstych wschodach wykonać przerywkę. Pozostawiając rośliny co 8-10 cm. Zbiór w X i XI.

Siew: VII- VIII
Zbiór: ½ IX – XI
Rozstawa: 10 x 30 cm
Dostępność: 14 W magazynie

Odmiana późna, (okres wegetacji 130-140 dni), bardzo plenna, doskonale się przechowuje, polecana do kwaszenia i bezpośredniego spożycia. Główki okrągłe, ścisłe, odporne na pękanie. Ta odmiana ma doskonałą trwałość. Siew: IV na rozsadniku. Wysadzanie w pole od poł. V do poł. VI. Zbiór: IX - X.

Opakowanie:

2g

Siew:

IV-VI

Zbiór: IX-X
Rozstawa: 60x50 cm
Dostępność: 14 W magazynie

Odmiana bardzo wczesna plenna o drobnych liściach. Korzeń walcowaty średniej długości około 11 cm. Miąższ jasnopomarańczowy, soczysty, smaczny, zawiera dużo cukrów i karotenu. Odmiana polecana do bezpośredniego spożycia, do przygotowania surówek i soków. Wymaga gleby lekkiej, żyznej, dobrze uprawionej. Wysiew na głębokość 1-2cm od końca III do końca V. Zbiór od połowy VI do VIII.

Opakowanie:

5g

Siew:

III do V

Zbiór: VI do VIII
Rozstawa: 30 x 5 cm

Oregano LEBIODKA 0,5g TORAF

Cena 2,22 zł
Dostępność: 14 W magazynie

Origanum vulgare

Roślina wieloletnia o właściwościach leczniczych. Służy do płukania gardła, dziąseł, reguluje pracę układu trawiennego. Używa się jej jako przyprawę do sałatek, potraw z jaj, serów, warzyw, ryb, mięsa. Niezbędny składnik pizzy. Wysiew IV. Wymaga stanowiska ciepłego, osłoniętego. Zbiera się listki z częściami łodyg.

Siew: IV - V
Zbiór: połowa VI - połowa IX
Rozstawa: 40 x 20-25 cm

Korzystamy z plików cookies lub podobnych technologii w celu zapewnienia Ci najlepszych doświadczeń z korzystania z naszej strony internetowej. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem oraz Polityką Prywatności.