Krążek 100% kokosowy Jiffy-7C 45mm do wysiewu nasion 1szt

0,63 zł
Brutto

Najniższa cena produktu 0,77 zł z dnia 15.07.2024

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Zapewniające doskonałe warunki i idealne środowisko dla rozwoju korzeni krążki kokosowe JIFFY-7C Nie zawierają torfu
Ilość

Do darmowej dostawy brakuje 240,00 zł ! Więcej kupujesz - tańszą dostawę zyskujesz !!!
    3.jpeg

Pęczniejące krążki kokosowe Jiffy używane są przez producentów na całym świecie. Najlepszy wybór dla ogrodników przy rozmnażaniu roślin. Produkt ten sprawdził się w produkcji i zapewnia od wielu lat niskonakładowy sposób uzyskiwania młodego materiału roślinnego wysokiej jakości. Produkty są testowane i unowocześniane aby zapewnić najwyższą jakość . Doświadczenia przeprowadzane są zarówno we własnych jak i niezależnych laboratoriach , a prace badawcze są przez wspierane są przez wiodące światowe gospodarstwa ogrodnicze.

 

JIFFY 7C Coir (krążki całkowicie bez torfu, 100% kokosowe)

 • przeznaczone do wysiewu nasion i ukorzeniania sadzonek z wrażliwym systemem korzeniowym
 • zrobione ze 100% sprasowanego włókna kokosowego (ekologiczne)
 • wymiary krążka: 45mm x 12mm 

Wykonane ze sprasowanego włókna kokosowego zwartego w specjalnej osłonce. Krążki po namoczeniu pęcznieją i stwarzają nasionom oraz sadzonkom doskonałe warunki dla wytworzenia korzeni. Przeznaczone dla roślin o wrażliwym systemie korzeniowym oraz dla upraw, które wymagają wysokiego poziomu napowietrzania i porowatości podłoża. Krążki Jiffy-7C nie zawierają w swoim składzie torfu, produkowane są w całości z włókna orzecha kokosowego, produktu ubocznego przemysłu kokosowego. Dzięki czemu dyski Jiffy 7C są produktem ekologicznym - przyjaznym dla środowiska.

Jiffy 7C to pojemnik oraz podłoże do ukorzeniania Twoich sadzonek w jednym. Siateczka otaczająca substrat jest pojemnikiem i jednocześnie umożliwia korzeniom przerastanie. Otwarta dla powietrza osłonka pozwala na naturalne „przycinanie” korzeni wyrastających z substratu i pozwala im się intensywnie rozwijać wewnątrz koreczka. Takie rozwiązanie zdecydowanie zwiększa wydajność produkcji korzeni, a tym samym skraca okres ukorzeniania. Efekt ten zwiększa powierzchnię kontaktu korzeni z podłożem, co bezpośrednio ma wpływ na szybkość transportu wody i składników odżywczych zaraz po przesadzeniu rośliny w miejsce docelowe. Dodatkową korzyścią zastosowania Jiffy 7C jest możliwość sadzenia po pojawieniu się pierwszych korzeni wystających z peletu, bez konieczności czekania na uformowanie pełnej bryły korzeniowej.

 

Jak to działa

 1. Umieść krążki w tacy do wysadzania.
 2. Dyski Jiffy namoczyć w letniej wodzie, nadmiar wody odlać.
 3. Zasiej nasiona lub umieść sadzonki i odstaw tacę w naświetlonym miejscu.
 4. Gdy nasiona wykiełkują, obróć lekko pokrywę propagatora, aby zapewnić cyrkulację powietrza.
 5. Gdy nasiona wykiełkują, zdejmij pokrywkę propagatora.  
 6. Unikaj mrozu.
 7. Stopniowo wystawiaj na słońce.
 8. Nigdy nie przelewaj ani nie pozwól im wyschnąć.
 9. Obficie podlewać.
 10. W razie potrzeby uzupełnij wodę.
 11. Aby chronić wrażliwe korzenie, podczas sadzenia całkowicie przykryj Jiffy 7® 
 12. Przykryć ziemią.

 

Jiffy
6302
7629 szt.

5 innych produktów w tej samej kategorii:

Korzystamy z plików cookies lub podobnych technologii w celu zapewnienia Ci najlepszych doświadczeń z korzystania z naszej strony internetowej. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem oraz Polityką Prywatności.