• -10%
    Pieczarka Biała zestaw do uprawy 5L EXOTIC GROW

Pieczarka Biała zestaw do uprawy 5l PLANTO EXOTIC GROW

25,93 zł
23,33 zł Zniżka 10%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 24,30 zł -4%

Najniższa cena produktu 24,30 zł z dnia 16.12.2023

Grzybnia Pieczarki białej. Zestaw do uprawy 5 litrów.

Specjalna miniszklarenka zapewnia odpowiednią wilgotność, przez co uprawę można prowadzić praktycznie wszędzie: w kuchni, garażu, piwnicy itp.

. pierwsze zbiory: po około 20 dniach ;
. temperatura uprawy: +12ºC – +24ºC ;
. nakład pracy: niewielki;
. pojemność zestawu: 5l;

ZESTAW ZAWIERA:

  • podłoże zaszczepione grzybnią pieczarki białej
  • wiaderko w którym prowadzona jest uprawa
  • szczegółowa instrukcja uprawy
Ilość

Do darmowej dostawy brakuje 240,00 zł ! Więcej kupujesz - tańszą dostawę zyskujesz !!!

INSTRUKCJA UPRAWY

Zestaw zawiera podłoże z grzybnią i okrywę torfową zapakowaną w osobnym woreczku. Na całą powierzchnię kompostu z grzybnią rozsypujemy równomiernie torf (nie uklepujemy tylko luźno rozsypujemy). Grubość nałożonej warstwy powinna być na poziomie ok. 3 cm ( pozostałą część torfu możemy wykorzystać podczas kolejnych zbiorów pieczarek).

Tak przygotowaną uprawę przykrywamy denkiem lub kawałkiem folii i pozostawiamy na ok. 8-10 dni w temperaturze 20 ºC – 25 ºC . Po tym czasie na powierzchni uprawy pojawi się biały nalot – jest to grzybnia, którą należy za pomocą np. małych grabek ogrodniczych lub widelca rozerwać i równomiernie rozprowadzić po powierzchni torfu. W tym momencie należy całą uprawę wstawić w chłodniejsze miejsce, w którym temperatura powinna wynosić 14 ºC – 18 ºC. oraz zdejmujemy całkowicie pokrywkę (lub folię).

Pierwsze grzyby pojawią się po ok. 20 dniach. Należy je ostrożnie wykręcać, aby nie uszkodzić pozostałych mniejszych grzybów.

PLANTO
4759
3 szt.

Opis

Cena za litr
5,38 zł

13 innych produktów w tej samej kategorii:

Korzystamy z plików cookies lub podobnych technologii w celu zapewnienia Ci najlepszych doświadczeń z korzystania z naszej strony internetowej. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem oraz Polityką Prywatności.