• -10%
    Podgrzybek brunatny grzybnia mikoryzowa EXOTIC GROW

Podgrzybek brunatny grzybnia mikoryzowa EXOTIC GROW

24,91 zł
22,42 zł Zniżka 10%
Brutto

Najniższa cena produktu 24,21 zł z dnia 21.06.2024

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Opakowanie zawiera grzybnie mikoryzową PODGRZYBKA BRUNATNEGO do amatorskiej uprawy w ogrodzie.

To gatunek grzyba z rodziny borowikowatych wysoko ceniony przez grzybiarzy. Występuje on w polskich lasach liściastych, jak i iglastych najczęściej na glebach piaszczystych. Owocniki pojawiają się zwykle na przełomie lata i jesieni pojedynczo lub w grupach. Grzyby te mają znakomity aromat.

NAJWIĘKSZA ILOŚĆ GRZYBNI – nasze opakowanie zawiera około 100 -150 gr. grzybni mikoryzowej.
OPAKOWANIE Z MIKROFILTREM – grzybnia znajduje się w specjalnym worku z mikrofiltrem co gwarantuje sterylność i wyklucza skażenie biologiczne.
ŻYWA GRZYBNIA WTÓRNA – tylko u nas kupujesz grzybnię która ma możliwość efektywnej symbiozy z danym gatunkiem drzewa.

Ilość

Do darmowej dostawy brakuje 240,00 zł ! Więcej kupujesz - tańszą dostawę zyskujesz !!!

Mikoryza:

To symbioza korzeni roślin z grzybami. Grzyb czerpie substancje odżywcze z rośliny, natomiast roślina uzyskuje dzięki silnie rozbudowanej grzybni większą sprawność w pobieraniu wody oraz soli mineralnych. Mikoryzy, oprócz funkcji fizjologiczno-żywieniowych, chronią drzewa leśne przed chorobami „ grzyby mikoryzowe żywią i bronią”.

Przygotowanie substratu:

Grzybnię z opakowania mieszamy z 5 litrami torfu (najlepiej torf włóknisty), 1 litrem węgla drzewnego (zamiast węgla drzewnego można użyć popiołu z ogniska lub kominka gdzie było palone tylko drewnem). Dla polepszenia parametrów struktury gruntów oraz dla poprawy warunków powietrzno – wodnych warto zastosować dodatkowo 0,5 litra gipsu oraz 0,5 litra wermikulitu lub perlitu. Tak przygotowany substrat nawilżamy.

Dawkowanie

Należy wykopać kilka niewielkich dołków wokół drzewa (najlepiej aby były widoczne korzonki), wsypać około 0,5 litra wcześniej przygotowanego substratu i przysypać 5 centymetrową warstwą ziemi.

Miejsce hodowli:

Grzyby leśne rosną w lasach i zagajnikach dlatego wybierając miejsce uprawy powinniśmy stworzyć im stanowiska jak najbardziej zbliżone do naturalnych – powinny tam występować drzewa „leśne” (dęby, sosny, brzozy itp). Miejsce cieniste, spokojne mało uczęszczane.

PLANTO
4765
5 szt.

13 innych produktów w tej samej kategorii:

Korzystamy z plików cookies lub podobnych technologii w celu zapewnienia Ci najlepszych doświadczeń z korzystania z naszej strony internetowej. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem oraz Polityką Prywatności.